رد کردن لینک ها

سرشار از ویتامین

تخم خرفه

it is all about food.

تخم خرفه


 

عطاری حاج حسین فیض مند و پسران

 فروش عمده محصولات عطاری در اصفهان و کشور

تخم خرفه تصفيه کننده خون و تسکين دهنده‌ي تشنگي است و براي رفع سرفه مي‌تواند مفيد باشد. در طب سنتي به عنوان تب‌بر، ضدعفوني کننده، ضداسکوربوت (بيماري‌هاي ناشي از کمبود ويتامين C)، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده مي‌شود.
فروش تخم خرفه
* خرفه از نظر طبيعت طبق نظر حکماي طب سنتي خيلي سرد و تر و داراي نيروي قابضه است.
* گياه دارويي «خرفه» در درمان اختلالات و التهابات مجاري ادراري موثر است.
«خرفه» در طب سنتي به عنوان تب بر، ضد عفوني کننده، ضد اسکوربوت (بيماري‌هاي ناشي از کمبود ويتامين C)، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده مي‌شود.
* در بسياري از کشورها، از قبيل کشورهاي عربي همسايه، اين گياه دارويي را به عنوان سبزي خوراکي در سبزي فروشي‌ها به فروش مي‌رسانند و از شيره خرفه و يا له شده برگ‌ها و ساقه آن به صورت موضعي براي رفع درد، تورم و التيام زخم‌هاي سوختگي، کاهش تورم و آبسه‌ها، گزيدگي نيش حشرات و عقرب گزيدگي استفاده مي‌شود.
* اين گياه در مصرف داخلي قطع کننده و بند آورنده خون‌ريزي است و همچنين عصاره ساقه و برگ آن براي درمان بيماري‌هاي کبدي مفيد است.
* از جوشانده اين گياه که آب آن گرفته شده است در معالجه اسهال و براي رفع سرفه، تسکين دردهاي سينه و سوزش مجراي ادرار و مثانه و رفع حرارت رحم و سوزش آن استفاده مي‌شود.
* همچنين مصرف خوراکي «خرفه» به عنوان سبزي خام و يا پخته همراه با پياز و روغن جهت تقويت روده‌ها، قطع اسهال و تب استفاده مي‌شود و مصرف خام برگ و ساقه آن به صورت سالاد و همراه با سرکه براي درد کليه مفيد است.
* ضماد ريشه خرفه براي رفع زگيل پوستي استفاده مي‌شود.
* ضماد خرفه بر روي پيشاني سبب از بين رفتن سردرد و دردهاي ميگرني مي‌شود.
* گفتني است؛ گياه خرفه در دامپزشکي براي درمان بيماري‌هاي تب‌دار و براي خنک کردن بدن، دفع سموم و تصفيه خون به صورت پودر و جوشانده استفاده مي‌شود.
 
فروش تخم خرفه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
فروش تخم خرفه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
خريد تخم خرفه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
خريد تخم خرفه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران

با ما در تماس باشید برای لیست قیمت
WHATSAPP
سلام! برای گفتگو در WhatsApp بر روی یکی از اعضای ما در زیر کلیک کنید