رد کردن لینک ها

سرشار از ویتامین

فلفل سیاه

it is all about food.

فلفل سیاه


فلفل سياه ميوه‌هاي خشک شده تيره رنگ گياه فلفل است. گياه فلفل بومي جنوب کشور هند است. فلفل يا پلپل سياه
هم گفته مي شود که به عنوان يک اديه ي خاص در بسياري از غذا ها مورد استفاده قرار مي گيرد و باعث خوش طعم شدن غذا مي شود .البته استفاده از ادويه ي فلفل سياه بسيار به سليقه و ذائقه ي فرد بستاگي دارد .
فلفل از بوته‌اي باريک و بلند و در رنگهاي متنوعي چون سبز، قرمز، زرد، و نارنجي به دست مي‌آيد و براي خوش طعم کردن غذا از آن استفاده مي‌شود. دانه فلفل پس از خشک و ساييده شدن در رنگهاي سياه، سفيد و سرخ عرضه مي‌شود.
ادويه فلفل داراي خواص و کاربرد هاي بسيار زيادي براي بدن است و داراي طبعي گرم و خشک است و از جمله خواص و کاربرد هايي که فلفل سياه دارد
-مقوي معده است
_ فلفل براي مقوي حافظه و اعصاب موثر است .
_ براي تسکين درد هاي عصبي موثر است
_فلفل خون غليظ را سبک مي‌کند.جهت درمان سنگ در مجاري ادرار از دمکرده برگ فلفل استفاده شود
-جهت ساکت کردن درد دندان يک حبه قند را در يک قاشق فلزي قرار داده با آتش آن را ذوب کنند سپس کمي فلفل اضافه نموده در حفره دندان کرم خورده بريزند درد آن ساکت شده و از کرم خوردگي دندان جلوگيري مي‌کند و در پيشگيري از پوسيدگي دندان مورد استفاده قرار مي گيرد.
_ براي رفع تب و لرز جوشانده آب و دانه فلفل سياه مصرف کنيد.
_ فلفل همچنين به هضم غذا کمک زيادي مي کند و روندهضم غذا را سرعت مي بخشد . بسياري از مطالعات و آزمايشات پزشکي تاييد مي کنند که فلفل سياه فعاليت مجاري گوارشي را تقويت کرده و علاوه بر بهبود فرآيند هضم غذا، تحريک کننده ترشحات بزاقي است. فلفل سياه با تحريک پرزهاي چشايي پيامي به معده مي فرستد که باعث ترشح اسيد هيدروکلوريک و در نتيجه هضم بهتر غذا مي شود..
_ هم چنين استفاده از فلفل سياه باعث کاهش وزن مي شود . لايه بيروني دانه فلفل سياه به تجزيه سلول هاي چربي کمک مي کند. از اين رو، مصرف غذاهاي حاوي فلفل روشي خوب براي کمک به کاهش وزن به طور طبيعي است. هنگامي که سلول هاي چربي به اجزا تشکيل دهنده خود شکسته مي شوند به راحتي توسط بدن فرآوري شده و در فرآيندها و واکنش هاي آنزيمي سالم‌تر به جاي ذخيره در بدن و افزودن بر وزن به کار گرفته مي شوند
_ سرماخوردگي، سرفه، سينوزيت و گرفتگي بيني را تسکين مي دهد.
_ خاصيت ضد باکتريايي که در فلفل سياه وجود دارد براي گزيدگي حشرات موثر است .
_ هم چنين باعث تميز نگه داشتن رگ هاي خوني مي شود .
_ انتي اکسيدان مفيد به حساب مي آيد و مانع از آسيب راديکال هاي آزاد مي شود و در نتيجه از سرطان، بيماري هاي قلبي عروقي و ناراحتي کبد پيشگيري مي کند.
_ فلفل سياه هم چنين خواص آنتي اکسيداني فوق العاده اي دارد.

عطاری حاج حسین فیض مند و پسران

 فروش عمده محصولات عطاری در اصفهان و کشور

فروش فلفل سیاه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
فروش فلفل سیاه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
خريد فلفل سیاه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
خريد فلفل سیاه در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران

با ما در تماس باشید برای لیست قیمت
WHATSAPP
سلام! برای گفتگو در WhatsApp بر روی یکی از اعضای ما در زیر کلیک کنید