رد کردن لینک ها

سرشار از ویتامین

لیمو سفید

it is all about food.

لیمو سفید


فروش ليمو عماني
ليموعماني يا ليمو اماني، ليمو ترش شيسه يا تغن از ميوه‌ هايي است که خشک شده ي آن را معمولا به عنوان چاشني در طبخ خورش ‌هاي ايراني چون قورمه ‌سبزي و قيمه استفاده مي‌ کنند.
در لغتنامه ي دهخدا از اين محصول با نام ليمو عماني ياد شده و آن را “ليمويي ترش که از عمان آرند” معنا کرده، اما شهرت آن احتمالا به غلط “عماني” ذکر شده است، چرا که کشور عمان فاقد مرکباتي معروف بوده و احتمالا نام درست ليمو “اماني” است، به دليل اين که شهر امان پايتخت کشور اردن از لحاظ محصول ليمو همچون کشورهاي لبنان و فلسطين سرشناس است.
معمولا ليمو عماني خشک شده را پيش از ريختن در غذا سوراخ، شکسته يا خرد مي‌ کنند يا در کشورهاي ديگر گاهي آن ها را کوبيده و به صورت گرد به خوراک‌ هاي برنجي يا در خوراک‌ هاي خليجي پُرادويه با نام بهارات يا کبسا مي ‌ريزند.
اين چاشني بيشتر مورد علاقه ي کشورهاي عرب همسايه همچون عراق، کويت و بحرين است، اما سوال اينجاست ارزش تغذيه‌ اي ليموعماني تا چه ميزان است؟ آيا مي‌ توان از اثرات درماني‌ اين چاشني سود برد؟
ليمو عماني گونه ي ديگري از ليمو ترش و درخت آن از خانواده ي نارنج است. ليمو عماني تازه، رنگ خردلي داشته و بسيار ترش است؛ به طوري که تازه ‌اش را نمي ‌توان به تنهايي مصرف کرد. به همين دليل آن را در آفتاب خشک مي‌ کنند تا قابليت مصرف آن افزايش يابد.
خواص ليمو عماني:
مواد متشکله ي ليمو عماني را ترکيبات تلخ، فلاونوئيدها، اسيد سيتريک، املاح، ويتامين ‌ها به ويژه ويتامين C و مواد فرار تشکيل مي ‌دهد.
عمده ترين ترکيبات موجود در روغن فرار گياه را ليمونن، آلفا-ترپينئول، گاما ترپينن، ترپينولن، ? و ? سينئول و لينالول تشکيل مي دهد.
اين ميوه از نظر کلسيم و پتاسيم غني بوده و از نظر ويتامين C از ساير مرکبات پيشي گرفته و به عنوان کاهنده ي فشار خون وچربي خون شناخته شده است.
خوردن دم ‌کرده ي آن اغلب با چاي و گل گاوزبان در کاهش فشار خون موثر است. براي افراد با فشار خون طبيعي نيز مصرف دم‌ کرده ي آن با عسل يا نبات پيشنهاد مي ‌شود.
ليمو عماني از نظر طب سنتي خنک ‌کننده، اشتهاآور، ضدعفوني ‌‌کننده، مقوي معده، ضد نفخ، موثر براي رفع عوارض کمبود ويتامين C، مسکن سردرد، التيام‌ دهنده ي سرفه و سرماخوردگي است.
اين چاشني به دليل مواد آنتي‌ اکسيداني، ضدسرطان شناخته شده و در دفع مواد صفراوي موثر است.
توصيه‌ ها:
?- ليمو عماني هنگام خشک شدن به دليل عمل تخمير، کمي تلخ شده که اين تلخي در مزه ي آن نيز احساس مي ‌شود. بنابراين بهتر است براي جلوگيري از تلخ شدن غذا پيش از افزودن، تخم‌ هاي آن را درآوريد

عطاری حاج حسین فیض مند و پسران

 فروش عمده محصولات عطاری در اصفهان و کشور

فروش لیمو سفید در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
فروش لیمو سفید در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
خريد لیمو سفید در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران
خريد لیمو سفید در عطاري حاج حسين فيض مند و پسران

با ما در تماس باشید برای لیست قیمت
WHATSAPP
سلام! برای گفتگو در WhatsApp بر روی یکی از اعضای ما در زیر کلیک کنید